• Školská jedáleň - školský rok 2023/2024

• Vedúca školskej jedálne:

Ing. Alena Galovičová

Kuchárky:

Jana Šureková - hlavná kuchárka
          Daniela Ukropcová - pomocná kuchárka
          Kristína Slamková  - pomocná kuchárka
          Hilda Fraňová - pomocná kuchárka
          Lucia Jurčišinová - pomocná kuchárka

Kontakt:

jedalen@zskopernikhlo.edupage.org

Školská jedáleň, Koperníkova 24, 920 01 Hlohovec poskytuje stravovanie pre deti MŠ, žiakov ZŠ, zamestnancov školy a materskej školy.

Prihlasovanie obedov

V prípade záujmu o stravovanie v školskej jedálni je nutné vyplniť a doručiť zápisný lístok na stravovanie do školy do 31.8.2023. Zápisný lístok vyplnený a podpísaný môžete:
          - vhodiť do schránky školy pri hlavnom vchode,
          - zoskenovaný poslať mailom na adresu ŠJ: jedalen@zskopernikhlo.edupage.org
          - doručiť osobne do ŠJ.

Prihlásiť sa môžete i dodatočne, avšak minimálne 24 hodín pred prvým obedom a to písomne.

Žiaci, ktorí odovzdali zápisný lístok na stravovanie od 01.09.2023 a uhradili platbu v mesiaci august 2023 budú automaticky prihlásení na stravovanie od 05.09.2023. Žiaci, ktorí nebudú mať stravu uhradenú, obdržia obed až od toho dňa, kedy zaevidujeme platbu na účte ŠJ.

Každý stravník musí mať zakúpený bezkontaktný čip za poplatok, na základe ktorého vieme pri výdaji identifikovať, či má stravník uhradenú stravu.

Zápisný lístok na stravovanie a iné potrebné dokumenty si treba vyzdvihnúť u vedúcej školskej jedálne, alebo stiahnuť tu:

V školskom roku 2023/2024 sa začína výdaj stravy pre deti z materskej školy 04. 09. 2023 a výdaj obedov pre žiakov ZŠ od 05.09.2023.

Spôsob platby

Úhradu stravného je možné realizovať: bezhotovostne (zadaním trvalého príkazu v peňažnom ústave/cez internetbanking)

Úhrada za stravovanie a  režijné náklady- stravník MŠ, ZŠ – VZN 331/2023

Ukazovateľ

Náklady na nákup potravín jedno jedlo – 2. finančné pásmo A

Spolu náklady na nákup potravín

Príspevok ZZ na režijné náklady

Dotácia na podporu dieťaťa k stravov. návykom – HN, ŽM

Platba ZZ za jeden stravovací deň (nákup potravín a príspevok na réžiu)

Desiata

Obed

Olovrant

MŠ denná stravník MŠ

(47 €/mes.)

MŠ denná stravník MŠ – HN, predškoláci

(19 €/mes.)

ZŠ žiak

I. stupeň

0,45 €

(9 €/mes.)

ZŠ žiak

II. stupeň

0,45 €

(9 €/mes.)

Ak platba za stravné nebude uhradená do 15. dňa predchádzajúceho mesiaca, vedúca školskej jedálne nie je povinná poskytnúť stravu stravníkovi v príslušnom mesiaci. Takémuto stravníkovi bude stravovanie dočasne pozastavené až do uhradenia platby.

Dôležité upozornenie

Vedúca školskej jedálne nie je povinná Vás na meškajúcu platbu telefonicky upozorniť. Mať uhradené stravné včas, je povinnosťou rodiča, resp. zákonného zástupcu dieťaťa!

Údaje k platbe stravného

IBAN: SK55 0200 0000 0016 3467 2057
          Variabilný symbol: ročník (napr. 1.A = 1, 1.B = 1, 2.A = 2, 2.B = 2, atď)
          Doplňujúce údaje:

meno  a priezvisko žiaka, trieda

Dôležité je do správy pre adresáta uviesť meno žiaka, priezvisko žiaka, triedu pri priamych vkladoch v banke. Bez týchto údajov sa nedá identifikovať platba.

Odhlasovanie obedov

V prípade neprítomnosti na obede z akéhokoľvek dôvodu, obed treba odhlásiť 24 hodín vopred (odhlasuje sa len v pracovný deň). Z dôvodu dodržiavania záväzných predpisov pre školské stravovanie (zásady správnej výrobnej praxe - HACCP) nie je možné odhlásiť stravu ráno v daný deň. Ak ste včas dieťa/žiaka z obeda neodhlásili, môžete si obed vyzdvihnúť do čistého obedára v čase výdaja obeda t. j. od 11,30 h - 13,00 h. Obed do obedára sa vydáva len v prvý deň neprítomnosti dieťaťa/ žiaka v škole.  Na ostatné dni musíte dieťa/žiaka odhlásiť. Upozorňujeme stravníkov, ktorí si odoberú obed do obedára, aby ho skonzumovali do ukončenia výdajnej doby. Za obed skonzumovaný po tejto dobe a za problémy, ktoré z toho môžu vyplynúť, nezodpovedáme. Za neodhlásený obed sa finančná ani vecná náhrada neposkytuje.

Za odhlasovanie zo stravy v plnom rozsahu zodpovedá zákonný zástupca dieťaťa/žiaka.

Možnosti odhlasovania zo stravy

- EDUPAGE
          - telefonicky na číslo 033/7320 604
          - osobne v ŠJ

Odhlasovanie hromadných akcií

Odhlasovanie zo stravy viac ako 10 žiakov žiadame nahlásiť minimálne týždeň vopred.

Koncoročné vyúčtovanie

Koncoročné vyúčtovanie prebehne za školský rok 2023/2024 v mesiaci júl - august 2024.
          Preplatky budú zaslané na číslo účtu, z ktorého prichádza platba.
          Nedoplatky budú riešené písomným vyrozumením.