• Deň Slnka 3.5.2023

• Na Deň Slnka 3.5.2023 (streda)
            sa žiaci a učitelia oblečú do žltej farby.

Žltá farba je farbou slnka, svetla a optimizmu.

• Deň stromu

• 26.apríla 2023
            V tento deň sú pre deti pripravené stanoviská s lesníkmi.
            Každá trieda si vytvorí svoj strom
            a nakoniec ich čaká strom želaní.

• Hry v bazéne

• a zábava  boli v utorok, 18.04., súčasťou vyučovacieho procesu štvrtákov. Pohyb, otužovanie, ale aj slušné správanie vo wellness, sa stalo náplňou „dvojhodinovky“ strávenej v Medúze Wellness Spa v Hlohovci.
            Druháci si rovnakú zábavu vychutnali v sobotu, 22.04. S radosťou strávili pár hodín v bazéne so svojimi spolužiakmi, pričom na školu, napriek tomu, že dozor vykonávala ich p. učiteľka, si ani nespomenuli...

• Úspešní futbalisti

• Žiaci ZŠ Koperníkova nenašli v okresnom kole v malom futbale premožiteľa. V skupine zdolali ZŠ M.R. Štefánika 7:0, Horné Otrokovce 11:0, Dvorníky 8:0.
            Vo finálovej skupine ZŠ s MŠ A. Felcána 10:1 a ZŠ Podzámska 10:2. Gratulujeme k postupu.

V HHD v skupine najmladší žiaci získali 2. miesto.

• OZNAM vedúcej ŠJ

• Od 01.05.2023 sa mení a dopĺňa zákon č. 544/2010 Z.z. o dotáciách, čím dochádza k zmenám v poskytovaní dotácií na stravu.
            Nárok na dotáciu stravného má žiak len v prípade, že splní súčasne 2 podmienky:
            1. zúčastní sa vyučovacieho procesu
            2. odoberie stravu, ktorú potvrdzuje čipom na výdajnom termináli.

V prípade, že sa žiak nezúčastní vyučovacieho procesu alebo neodoberie stravu a neodhlási sa z obeda, tento obed musí zákonný zástupca uhradiť v plnej výške.
            Prosíme rodičov všetkých žiakov, aby vyplnili žiadosť o dotáciu na stravu (návratku), ktorú dostanú od triednej pani učiteľky a do 14.04.2023 ju po deťoch poslali naspäť do školy. Ak zákonný zástupca nedoručí žiadosť o stanovenom termíne, na dieťa nebude možné poskytovať dotáciu na stravu, až kým v priebehu školského roka o dotáciu na stravu nepožiada. Žiadosť o poskytnutie dotácie na stravu je možné odvolať.

• Ekoolympiáda

• Každá škola, ktorej sa podarilo motivovať viac ako 50 študentov, ktorí sa zapojili, získala diplom.

• Úžasné nedeľné popoludnie v našej škole

• Naša škola zažila 16.apríla 2023 veľký deň, pretože nás navštívili predškoláci spolu s rodičmi, aby si prezreli, čo všetko máme pre našich budúcich prváčikov pripravené. V tento výnimočný deň sme im ukázali našu školu, odborné učebne, telocvične i predstavili pani učiteľky.  Deti si vyskúšali školské lavice a zabavili sa rôznymi športovými aktivitami. Atmosféru dotvorilo divadielko JAJA, ktoré deti pobavilo predstavením „Ako psíček a mačička oslavovali“.Dúfame, že sa im na našej škole páčilo a od septembra sa stanú súčasťou našej školskej rodinky.  Tešíme sa na Vás!

• Zlato z Ameriky

• alebo ďalšie úspechy Olivera Šebestu.

Nášmu Oliverovi sa naďalej darí, okrem zlatých medailí, ktoré si v marci priniesol zo Slovenska, Českej republiky, Rakúska a Švajčiarska získal najcennejšiu medailu i v národných majstrovstvách USA - Copper mountain v štáte COLORADO. Ako jedinému zástupcovi Slovenska sa mu podarilo poraziť vyše 60 pretekárov.
            Srdečne blahoželáme a tešíme sa z ďalších úspechov.

• Poďakovanie riaditeľky školy

•    Touto cestou sa chcem veľmi pekne poďakovať za účasť v "Smeťozbere" všetkým žiakom, malým aj veľkým, rodičom i zamestnancom školy.
               Zároveň vyjadrujem vďaku sponzorom, Rade rodičov a každému, kto nám s touto pre školu i prírodu prínosnou akciou pomohol.

"Keď je práca potešením, vtedy je aj život krajším."

PaedDr. D. Králičová

• "Lízanková výzva"

• pre onkologicky choré deti sa stala výzvou aj pre všetkých našich žiakov. Každý priniesol lízanku a zo srdca ju doprial chorému dieťaťu.
            K lízanke sme „pribalili“ aj odkaz:

„Veľa trpezlivosti, rýchle uzdravenie a skorý návrat do škôl, medzi svojich kamarátov.“

• Prváci vo hvezdárni

• Žiaci 1. ročníka dňa 3. apríla 2023 navštívili Hvezdáreň a planetárium M. R. Štefánika v Hlohovci. Program Fantastická cesta ich zoznámil so základnými údajmi o slnečnej sústave.