• RIADITEĽSKÉ VOĽNO

• Riaditeľka Základnej školy s materskou školou, Koperníkova 24, Hlohovec, využijúc svoju právomoc štatutára na základe zákona č. 596/2003 Z. z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve v znení neskorších predpisov, zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a vyhlášky MŠ SR č. 320/2008 Z. z. o základnej škole v znení vyhlášky č. 224/2011 Z. z. rozhodla udeliť riaditeľské voľno žiakom ZŠ dňa 18. 09. 2023 (pondelok) z organizačných dôvodov.

• Dni európskeho kultúrneho dedičstva

• Dni európskeho kultúrneho dedičstva sa konajú každoročne v mesiaci september.
            Aj žiaci našej školy si pripomenuli spoločné dedičstvo Európy a jej rozmanitosť rôznymi zaujímavými aktivitami. Každá trieda na I. stupni si vybrala jeden európsky štát. Deti spoznali typické jedlá daného štátu a oblečenie (kroj). Naučili sa pozdravy aj pár základných slovíčok. Započúvali sa do detských piesní a vyskúšali si rôzne tance. Nezabudli sme si pripomenúť ani najzaujímavejšie historické pamiatky a turistické atrakcie vo vybraných štátoch.
            Aj takouto formou zvyšujeme povedomie našich žiakov o bohatstve, histórii a kultúrnej rozmanitosti Európy.

• Deň pozitívneho myslenia

• 13. septembra sa v našej škole myslelo iba pozitívne. Dôvodom bol nielen tento dátum.                          Stanovili sme si cieľ  a dosiahli sme ho. Prehĺbili sme znalosti žiakov o vplyve pozitívneho myslenia        a optimizmu na zdravie a život človeka (predĺženie života, prevencia vzniku depresií, väčšia obranyschopnosť organizmu, lepší psychický a fyzický stav). Žiaci aj učitelia sa obliekli „do farieb“          a spolu sme z pestrých papierových rúk vytvorili originálne odevy pre šašov. Tí nám spolu s nápismi pozitívnych vlastností budú pripomínať, že život s dobrou náladou je krajší.

• Slávnostné otvorenie školského roka 2023/2024

• ...je to za nami. Podpísané máme už zošity, učebnice, aj pomôcky. Niektorí majú za sebou slzičky, ktoré k septembru patria. Všetci už vieme, kde sú naše triedy, učebne a poznáme svoje pani učiteľky. Takže je čas zaželať si do ďalších dní veľa úspechov, no najmä mnoho spokojných úsmevov.

• Oznam vedúcej ŠJ

• Vážení rodičia,

do 31.08.2023 je potrebné doručiť vypísaný zápisný lístok na stravovanie v ŠJ
            - poslať mailom na adresu ŠJ: jedalen@zskopernikhlo.edupage.org
            - vhodiť do schránky ZŠ pred vchodom
            - doručiť osobne do ŠJ

do 28.8.2023 je potrebné uhradiť prvú platbu na stravu Vášho dieťaťa

I. stupeň  28,50 € (jednorazový poplatok + režijné náklady na mesiac september)
            II. stupeň 30,50 € (jednorazový poplatok + režijné náklady na mesiac september)

Za mesiac október 2023 sa platí 9 €/mesiac, treba však uhradiť do 15. septembra 2023.
            Za mesiac november ďalšie mesiace sa platí vždy 9 € vopred
            (za november - do 15. októbra, za december - do 15. novembra, atď)

Zápisné lístky  a potrebné informácie nájdete v časti O škole - Školská jedáleň.

• Summer English Week Camp

• Prvý prázdninový týždeň sa na Koperníčke nezaháľalo a z učební sa ozývala iba  angličtina a tradičný Summer English Week sme po vlaňajšej  a kovidovej prestávke opäť obnovili.Celý týždeň sa deťom venovali native speakri - lektori Fernanda, Zeph a Evie, ktorí okrem toho, že učili naše deti anglicky sa aj čo to naučili po slovensky.

• POĎAKOVANIE

• Moje veľké ĎAKUJEM

za prípravu, priebeh a realizáciu jednej z najkrajších akcií v školskom roku, „Bonding opekačku“, patrí predovšetkým Rade rodičov, pedagogickým i nepedagogickým zamestnancom školy, rodičom, žiakom, našim ochotným ôsmakom a samozrejme všetkým tým, ktorí nás potešili svojou prítomnosťou.
            Zvlášť ďakujem za podporu sponzorom, bez ktorých by naša akcia nemala takú úroveň a atmosféru, akú sme si mohli spolu „vychutnať“.
            „Spolupráca s niekým, ako ste vy, je zárukou úspechu“

PaedDr. D. Králičová, riad, školy

• Vyhodnotenie súťaže ENGLISH STAR

• ENGLISH STAR je medzinárodná súťaž v anglickom  jazyku.V tomto školskom roku sa  jej  zúčastnilo 71 žiakov našej školy. Súťažili v deviatich kategóriach. Každý súťažiaci dostal diplom s percentuálnym výsledkom a podľa úspešnosti aj vecné ceny.

• Úspešný prvák - plavec

• Filipko Rendoš z 1.B má za sebou veľký úspech. Jeho úplne prvé registrované preteky v slovenskej plaveckej federácii a klubové preteky p. Moravcovej (niekoľkonásobnej olympijskej víťazky) v Piešťanoch. Na týchto pretekoch vyhral 2-krát  prvé miesto (prsia a kraul) a striebornú medailu  v znaku. Gratulujeme.

• OZNAM vedúcej ŠJ

• Oznamujeme Vám, že z dôvodu koncoročnej uzávierky
            na posledné dni v tomto šk. roku
            28.6. /streda/, 29.6. /štvrtok/ a 30.6.2023 /piatok/
            je možné stravu odhlásiť iba
            do 27.6. /utorok/ do 14.00 h
            /platí pre všetky spôsoby odhlasovania  - telefonicky
            a cez mobilnú aplikáciu Edupage/.

Odhlásenie stravy  po tomto termíne už nebude možné.
            Ďakujeme za pochopenie.